PRINCE 2 Game: Wielkie Dionizje

2. października odbyło się spotkanie w ramach inicjatywy Wspólnego Certyfikowania. Nawiązywało ono do metodyki PRINCE2, która będzie naszym motywem przewodnim w tym semestrze.
Uczestnicy spotkania mieli możliwość sprawdzenia w praktyce, jak działa zarządzanie projektem według zasad PRINCE2, a to wszystko dzięki grze pt. „Wielkie Dionizje” zaprojektowanej przez firmę szkoleniową Inprogress.
Mieliśmy przyjemność gościć jednego z Projektantów gier szkoleniowych firmy Inprogress, Michała Eromin, któremu mimo złożonych zasad gry, udało się przenieść nas do metaforycznego świata greckich Dionizji.
Każda z 4 grup miała za zadanie wcielić się w rolę managera swojego teatru i jak najmniejszym kosztem osiągnąć cel – sprzedać, jak największą ilość biletów na widowisko teatralne. W trakcie gry uczestnicy musieli stawiać czoło rozmaitym wyzwaniom i podejmować trudne decyzje. Co więcej trzeba było zaplanować strategię działania na kilka ruchów w przód, uwzględniając potencjalne straty, losowe zdarzenia oraz konsekwencje związane z nieodpowiednim zarządzaniem ryzykiem i jakością w poprzednich rundach.
Choć zwycięzca był jeden, to wszyscy uczestnicy podczas końcowej dyskusji mogli wyciągnąć wnioski z popełnianych błędów i osiąganych sukcesów.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w inicjatywie. 🙂